Bohem Sanat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bohem Sanat

Görsel Paylaşım Platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

OĞUZ GÜREL

2 posters
YazarMesaj
Makaveli
Moderatör
Makaveli

Erkek
Şu Anda Nerde : Ankara

OĞUZ GÜREL Empty
MesajKonu: OĞUZ GÜREL   OĞUZ GÜREL EmptyÇarş. Eyl. 10, 2008 1:25 am

1968 Yılında Izmit/Türkiye ' de dogdum . Ilk-orta ve lise öğrenimimi Izmit' te tamamladim . Eski ismi ile Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu , Simdiki ismi ile Marmara Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı (Stilistik ) Bölümünde beş yıl süren öğrenim sürecinden sonra 1992 yılında mezun oldum. Yaklaşık olarak 16 yıldır karikatur çizmekteyim .Ilkokul yıllarında başlayan bir tutku ile devam eden bir hobi bugün meslek haline geldi . Karikaturlerim pek çok yayın organlarında yer aldı .Karikatürist olarak çeşitli yayın organlarında çalıştım .Onceleri çeşitli mizah dergileri ve yerel basın organlarında yer aldıktan sonra , Güneş ,Tercüman ,Cumhuriyet , gibi günlük gazetelere geçtim .Karikatürlerimin yayınlandığı yayın organlarından bazıları şunlardır ;Gırgır , Hıbır , Çarşaf , Fırt , Cumhuriyet , Milliyet , Milliyet Sanat ,Güneş ,Tercüman , Avni , Bilim ve Sanat , Yarın , Varlık , Kelaynak , Karikatur Dergisi , Nokta , Go , Witty World , Sıfır , Ortadoğu , Hürses , Yugoslavia-Jez , Gösteri Sanat ,Ekonomik Trend , Global Gazetesi ,Limon , Fesat Mizah Dergisi , Internedya Ekonomi .. 1997 Yılında Türkiye Karikatürcüler Derneği Başkanlığı yaptım . Şu ana kadar düzenlenmis karikatür yarışmalarından yaklaşık yüze-100'e yakın ödülüm bulunmaktadir... Avrupa Karikatürcüler Birliği (FECO),Türkiye Karikatürcüler Derneği , Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği , Witty World ( Cartoonist Club / USA ) , Cartoonist and Writers Club / USA , ICS International Club / USA ..gibi derneklerin üyesiyim. Website: www.karikaturokulu.com

Alintidir.
KongLomerA
Admin
KongLomerA

Kadın
Şu Anda Nerde : ank.

OĞUZ GÜREL Empty
MesajKonu: Geri: OĞUZ GÜREL   OĞUZ GÜREL EmptyÇarş. Eyl. 10, 2008 1:27 am

bu güzel paylaşım için teşekkür ederim..
http://www.bohemsanat.tr.cx/
Makaveli
Moderatör
Makaveli

Erkek
Şu Anda Nerde : Ankara

OĞUZ GÜREL Empty
MesajKonu: Geri: OĞUZ GÜREL   OĞUZ GÜREL EmptyÇarş. Eyl. 10, 2008 1:32 am

rica ederim Smile

OĞUZ GÜREL
1 sayfadaki 1 sayfası